Poznaj moc Sabatów

550.00 

Sabaty, dni mocy, czas przesileń. To dni, kiedy noc i dzień są sobie równe, dzień jest najdłuższy, a noc najkrótsza w roku i odwrotnie. Wyznaczają koło roku – cykl niezmienny od tysięcy lat. Cykl, który łączy nas z Naturą, porami roku i żywiołami. Mówi o niezmienności i nieuchronności początku i końca, w które wplecione jest nasze życie. Życie i śmierć. Yin i Yang.

Dni mocy zawsze miały związek z cyklami Słońca i Księżyca. W te dni zasłona między Światem widzialnym i niewidzialnym jest najcieńsza. To czas, kiedy modlitwy mają wielką siłę i zostają wysłuchane. W wigilię przesileń nasze afirmacje, modlitwy i rytuały powinny być wykonane ze szczególną starannością i dbałością o wszystko, co z takim dniem się wiąże – kolorami, kwiatami, napojami czy pożywieniem. Jednak zanim przystąpimy do jakichkolwiek czynności magicznych, powinniśmy poznać tradycje i wierzenia z jakimi te dni są związane. Jaka energia im patronuje, komu i czemu jest poświęcona. Te dni powinny być dla nas święte, jest ich przecież tylko osiem w całym roku.

Jeżeli w te przygotowania włożymy serce – zmieniają czas linearny w spiralny, wszystko zaczyna się kręcić wokół święta i tego, co ono symbolizuje. Wtedy zagęszcza się struktura czasu i odczuwamy siłę rytuału, który sprawia, że nasz świat rzeczywisty spotyka się ze światem mistycznym. Jeśli jesteśmy na to otwarci i gotowi – możemy doznać odmiennych stanów świadomości, otwierają się „drzwi” do świata duchowego. To właśnie wtedy możemy połączyć się z Istotami Duchowymi, Duchami Przodków, Duchami Natury. Możemy dostać odpowiedzi na dręczące nas pytania, otrzymać moc czy „obudzić się” i odrodzić do nowego życia. Wystarczy się na to otworzyć, nauczyć, to proces pomocny w odzyskaniu dostępu do osobistej mocy i stawaniu się lepszym człowiekiem.. Ludzie w odległych czasach żyli w zgodzie z Naturą i naturalnym porządkiem wszechświata. Dokładnie wiedzieli, kiedy te dni mają największą moc oddziaływania na nasze życie.

Kategoria:

Opis